JYSK rozwija się w Eden Retail Park

JYSK, globalna sieć detaliczna z Danii oferująca pełen asortyment artykułów gospodarstwa domowego, zwiększyła swoją powierzchnię sprzedaży o 30% w Eden Retail Park w Zgorzelcu w Polsce. Po podpisaniu umowy sklep zajmie powierzchnię 1400 metrów kwadratowych i zostanie otwarty w nowej koncepcji w 2021 roku. Przed rozbudową JYSK będzie kontynuował działalność w obecnym formacie.

„Bez wątpienia pandemia wprowadziła poprawki w naszych planach, ale ich nie udaremniła. Po otwarciu sklepu w maju zanotowaliśmy wzrost obrotów w ciągu ostatnich sześciu miesięcy w porównaniu do tego samego okresu w 2019 roku, co jest zachęcające. Stale poszerzamy i powiększamy nasz asortyment w małych miejscowościach. W tym trudnym okresie format parku handlowego najlepiej pasuje do obecnych czasów. W Eden Retail Park mamy własne wejście, nasi klienci nie korzystają z powierzchni wspólnych, jak w dużych centrach handlowych, a zwiększenie powierzchni najmu pozwoli nam jeszcze lepiej zadbać o dystans społeczny” – Dominik Lonski, JYSK Development Menedżer.

„Jesteśmy dumni z tego, że nasz główny najemca poprawił swoje wyniki finansowe w trudnych czasach i zdecydował się powiększyć powierzchnię najmu. Eden Retail Park, ze względu na koncentrację na tutejszym kliencie, preferującym szybkie i bezpieczne zakupy w pobliżu miejsca zamieszkania w warunkach COVID-19, dość szybko przywrócił przepływ kupujących. Wydaje się, że to dobry znak dla lokalnego rynku detalicznego. A także fakt, że średnie obroty naszych najemców we wrześniu przekroczyły już dane z analogicznego okresu ubiegłego roku. Myślę, że jesteśmy naprawdę szczęśliwi, że zakończyliśmy przebudowę centrum handlowego na park handlowy zaledwie kilka miesięcy przed pandemią. Teraz jest to jedna z naszych mocnych zalet” – zauważył Maxim Shkolnick, Partner Focus Estate Fund.

Warto przypomnieć, że Focus Estate Fund nabył Eden Retail Park w 2018 roku, zainwestował ponad 2 mln euro w celu zmiany formatu z centrum handlowego na park handlowy. Przebudowa parku handlowego została zakończona w grudniu 2019 roku. Głównymi najemcami są znane międzynarodowe i lokalne marki, takie jak: Decathlon (1900 mkw.), Jysk (1400 mkw.), Action (867 mkw.) m.), Chiński Market (1344 mkw.), Komfort (565 mkw.).


Focus Estate Fund – fundusz inwestycyjny zajmujący się nieruchomościami handlowymi typu non-prime w Europie Środkowo-Wschodniej. Strategia Funduszu polega na inwestowaniu w istniejące nieruchomości komercyjne średniej wielkości na najbardziej dynamicznych rynkach europejskich.

JYSK to globalna sieć handlowa z Danii oferująca pełną gamę artykułów wyposażenia wnętrz. Dziś Grupa JYSK obejmuje ponad 2900 sklepów. W Polsce jest 237 sklepów.

Aktualności

Pragniemy poinformować, że sklep Action rozpoczął dziś pracę w Park Eden Handlowy !!!

Szybko rozwijający się, międzynarodowy dyskont niespożywczy. To co nas wyróżnia, to najniższe ceny i zaskakujące nowości. Nasz znak rozpoznawczy to produkty codziennego użytku w przystępnych cenach. W naszych sklepach można…

Zobacz

Eden Park Handlowy: zbliżający się restart

Eden Park Handlowy (Zgorzelec, Polska) zmienił format centrum handlowego na park handlowy podczas przebudowy. Tak więc całkowity GLA wzrósł do 10.000 m2. W chwili obecnej park aktywnie wypełnia swoją powierzchnię…

Zobacz

EDEN PRZYJMUJE DECATHLON

Decathlon Group, jeden z największych na świecie sprzedawców detalicznych i producentów artykułów sportowych, wynajął 1900 metrów kwadratowych w Eden Park Handlowy w Zgorzelcu.  Otwarcie nowego sklepu z artykułami sportowymi zaplanowano…

Zobacz