EDEN PRZYJMUJE DECATHLON

Decathlon Group, jeden z największych na świecie sprzedawców detalicznych i producentów artykułów sportowych, wynajął 1900 metrów kwadratowych w Eden Park Handlowy w Zgorzelcu.  Otwarcie nowego sklepu z artykułami sportowymi zaplanowano na jesień 2019 roku.

W styczniu 2019 roku w Eden Park rozpoczęto prace nad transformacją galerii ze starego stylu w nowoczesny park handlowy.  Decathlon stanie się głównym najemcą w zaktualizowanym programie wraz z wieloma nowymi sprzedawcami w dziedzinie mody i gospodarstwa domowego.

 „Naszą wizją Eden Park jest zapewnienie oferty detalicznej opartej na międzynarodowych markach. Od razu po zakupie Galerii Eden postanowiliśmy zainwestować 1,5 mln euro na przebudowę centrum handlowego w format  parku handlowego.  Nasze zadanie polegało na zmianie formatu i koncepcji zarządzania z celem formowania odpowiedniego „mixu” najemców i zwiększenia wartości aktywa.  I praktycznie udało się to zrobić ”- skomentował umowę Maxim Shkolnik, partner funduszu inwestycyjnego Focus Estate Fund.

Kijowski wykonawca Asset Construction wygrał przetarg na prace kontraktowe, które zwiększy  wydajność istniejącego budynku, co doprowadzi do poprawy wynajętej powierzchni  najmu netto.

Odnowiony park, znajduje się w pobliżu autostrady A4 i międzynarodowej granicy z Niemcami, przyciągnie klientów nie tylko ze Zgorzelca, ale także z Görlitza i innych miast po obu stronach granicy.

Nowy Decathlon Zgorzelec stanie ich 55-m sklepem, który zostanie otwarty w Polsce i będzie oferował ponad 25 tysięcy towarów i około 30 marek.

Eden Park Handlowy to trzecie centrum handlowe, które Focus Estate Fund nabył w Polsce w ciągu ostatnich dwóch lat.


Focus Estate Fund – fundusz inwestycyjny nieruchomości z siedzibą w Kijowie, skupiający się na nie premiowych obiektach nieruchomości handlowej w krajach Europy Centralnej i Wschodniej. Fundusz planuje zainwestować w rozwój projektów handlowej komercyjnej nieruchomości o średnim formacie na najbardziej dynamicznych rynkach europejskich w wysokości  50 mln euro w ciągu najbliższych 2-3 lat.

Decathlon Group – dział sportowy francuskiej firmy Association Familiale Mulliez.  Marka Decathlon ma ponad 1450 sklepów w 48 krajach. 

For further information, please contact:

Oksana Rakova

Press secretary, Focus Estate Fund

Mobile: +380 50 517 00 77

E-mail: press@focus.fund

Website: focus.fund

Aktualności

Pragniemy poinformować, że sklep Action rozpoczął dziś pracę w Park Eden Handlowy !!!

Szybko rozwijający się, międzynarodowy dyskont niespożywczy. To co nas wyróżnia, to najniższe ceny i zaskakujące nowości. Nasz znak rozpoznawczy to produkty codziennego użytku w przystępnych cenach. W naszych sklepach można…

Zobacz

Eden Park Handlowy: zbliżający się restart

Eden Park Handlowy (Zgorzelec, Polska) zmienił format centrum handlowego na park handlowy podczas przebudowy. Tak więc całkowity GLA wzrósł do 10.000 m2. W chwili obecnej park aktywnie wypełnia swoją powierzchnię…

Zobacz

EDEN PRZYJMUJE DECATHLON

Decathlon Group, jeden z największych na świecie sprzedawców detalicznych i producentów artykułów sportowych, wynajął 1900 metrów kwadratowych w Eden Park Handlowy w Zgorzelcu.  Otwarcie nowego sklepu z artykułami sportowymi zaplanowano…

Zobacz